Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, faziletli lisans eğitimini Erkli Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat alanında İstanbul Okumuş Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek sektöründe marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk kat önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli yetişek sektöründe ocak olarak biriyi markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden temellayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, zanaat, bilimsel alanlarda ulusal ve uluslararası çalışkan çhileışmalar yürüten KALKO, biriyi futbol, sepet topu kulübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mahal aldığı Muhteşemçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin katı dizi Türkiye’nin en önemli özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 yıldır dümen kurulunda mahal almaktadır.

KALKO, yetişek alanında yaptığı başarılı methalimlerden dolayı biriyi dernek, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında yetişek alanında projeler yürütmektedir. Her sene biriyi öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını nâkil bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın